Статті

Скільки триває футбольний матч?

Час футбольного матчу залежить від особливостей конкретної зустрічі. У більшості випадків, гра складається з двох таймів і однієї перерви, але, це, так би мовити, «в ідеалі». Але, в житті так буває не завжди, часто гра проходить «нестандартно», під час гри трапляються різні ситуації.

Іноді матч має статус особливо відповідального, і тоді нічийний результат неможливий, обов'язково повинен бути переможець. Але, якщо після двох таймів матчу рахунок на табло рівний, що робити, як визначити переможця? Для цього призначається додатковий час зустрічі, який дає можливість командам забити вирішальний гол. Триває додатковий матч 30 хв з перервою, перерва маленька, його тривалості вистачає тільки на те, щоб команди помінялися воротами після перших 15 хв гри в додатковий час.

Якщо після основного і додаткового часу гри рахунок на табло залишається рівним, призначається серія пенальті. Серія складається з п'яти ударів кожної команди по воротах суперника, виграє та команда, яка заб'є більшу кількість м'ячів. Бували випадки, коли вистачало і трьох-чотирьох ударів по воротах суперника. А ще (дуже рідко) буває що кількість забитих м'ячів дорівнює, на табло вказано однаковий рахунок, і тоді серія триває до переможного гола.

Тоді можна визначити три варіанти розвитку подій:

• Матч триває 105 хв, 45 хв перший тайм+15 хв перерва + 45 хв другий тайм;
  • Матч триває 135 хв + маленька перерва між основним і додатковим часом (близько 5-ти хв). Виходить 45 хв перший тайм +15 хв перерва + 45 хв другий тайм + 30 хв додаткового часу (2х15) + міні перерви, але вони не фіксовані;
  • Матч триває 135 хв +міні-перерви + серія пенальті (яка не обмежена правилами).

Не тільки це може вплинути на загальний час проведення матчу. Не варто забувати, що під час проведення зустрічі проводяться заміни, видалення, попередження, гравці отримують травми або між ними відбуваються конфлікти. На все це потрібен час, хоча судді намагаються розібратися з такими ситуаціями якомога швидше. За новими правилами судді мають право компенсувати час "простою", і майже завжди вони додають 2-3 хв до основного часу гри. Через це загальний час може варіюватися на ті ж 2-3 хв, але до цього вже всі звикли.

Ну і остання обставина, яка може вплинути на тривалість матчу, це форс-мажорні обставини, через які матч може бути перерваний. В основному це погані погодні умови, такі як раптові опади (сніг, злива, туман, град) або стихійне лихо (землетрус ,потоп  і т.д).

Скільки триває тайм у футболі

Тайм, в перекладі з англійської - час, тобто час, який відводиться для гри. Футбольний матч поділений на два тайми для того, щоб кожна команда встигла пограти в обох воротах. Тоді не буде претензій про упереджене суддівство і перешкоди природи. Один основний тайм триває у футболі 45 хв (додатковий 15 хв).

Але футбольні тайми можуть змінюватися (тривалість), Адже існують різні матчі. Їсть Жіночий футбол, дитячий, для закритих залів і тривалість такого матчу може регламентуватися попередніми домовленостями команд.

Футбольний тайм - регламентована подія, яка ведеться під протокол. Обидва футбольні тайми спочатку мають однакову тривалість, але «життя вносить свої корективи». У процесі гри дозволяється робити заміни і проводити тайм-аути, а на це йде час, і тому суддя сам в праві вирішувати, скільки додаткових хвилин він може надати гравцям на кожен тайм.

У кожному таймі команда може застосовувати свою тактику проходжень і ударів, схему гри, яку тренер знайде актуальною в дану хвилину. Зазвичай, в першому таймі йде більше гра "на розвідку", а в другому таймі тренер, побачивши які недоліки і помилки є у його команди, вносить корективи і дає настанови, йому з тренерського місця видно багато.

Скільки триває перерва у футболі

У стандартних футбольних зустрічах перерва між таймами становить 15 хв (так зазначено в правилах ФІФА), ну а в матчах жіночих, дитячих та інших команд здебільшого вирішує попередня домовленість.

За час перерви, або як прийнято говорити «тайм-аут» команди отримують настанови від тренера. Він вказує на недоліки окремих гравців або команди в цілому. Вирішує, за якою схемою грати другий тайм і де варто змінити тактику. Всі настанови футбольного тренера в перерві матчу, спрямовані на усунення помилок, допущених в першому таймі і поліпшення гри команди в другому таймі.

Скільки триває екстра-тайм у футболі

Якщо в основній грі переможець не визначився і призначено додатковий час, то, скільки триває екстра-тайм у футболі? Екстра-тайм або овертайм – це додатковий час у футболі, коли переможець не визначився в основний час гри. Його призначає суддя, і тривати він може, або два тайми по 15 хв, або до переможного (золотого) м'яча. Призначається екстра-тайм тільки у важливих матчах і в тих, які передбачає регламент.

У 1993 році ФІФА ввело правило «золотого м'яча», яке зупиняло додатковий час гри, якщо був забитий м'яч. Але це правило не сподобалося багатьом уболівальникам, вони хотіли, щоб додатковий час було зіграно повністю. Адже для вболівальників екстра-тайм-це хороша можливість отримати додаткові враження в хорошій грі, правда, футболісти цьому не дуже радіють. Відбігати на повну два тайми, а потім ще й додатковий час дуже складно.

Фізична підготовка команди - не остання справа у футболі, тому додатковий час це відмінна перевірка характеру гравців, їх підготовленість до серйозних матчів. Але, так як в сучасному світі людство і футболісти зокрема фізично слабші, все частіше зустрічаються випадки, коли судді після закінчення основного ігрового часу визначають переможця відразу серією пенальті, без призначення додаткового часу зустрічі. Робиться це, тому що гравці дуже втомлюються і не хочуть грати в додаткові півгодини.

Один тайм у футболі

Тривалість залежить від того, який це тайм, до якого виду часу проведення матчу він належить? Якщо мається на увазі тайм гри в основний час, то він триває, згідно з регламентом, прийнятим ФІФА – 45 хв. якщо це тайм, який відноситься до додаткового часу проведення гри, то за регламентом того ж ФІФА він триває 15 хв.

Різниці в тривалості між першим і другим таймом немає. Вони однакові і в основному часу (45+45) і в додатковому (15+15), тому якщо поставити запитання – «Скільки триває другий тайм у футболі?», то відповідь одна – «стільки, скільки і перший».

Скільки триває додатковий час у футболі

Тривалість додаткового часу у футболі залежить від виду футбольного матчу:

• У звичайному футбольному матчі, який проводиться на стандартному стадіоні, призначають додаткові 30 хв гри (2х15);
  • У пляжному футболі додатковий час-3 хв, але тайм закінчується, як тільки забивається переможний м'яч;
  • Додатковий час матчу - це можливість отримати додаткові емоції у вболівальників і додаткове випробування для футболістів. Воно робить гру більш насиченою, але остаточно вимотує гравців. Віддаючи всі сили в основний час гри, команди намагаються рівномірно розрахувати свої сили на 90 хв, і коли призначають додаткові тайми, сил часто не залишається, тому додатковий час це ще й іспит на витривалість гравців.